Higiena

Gojenie tatuażu

Gojenie tatuażu – to wbrew pozorom prosta sprawa. Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku prostych zasad i nasz tatuaż wygoi się szybko i bez problemu.

-  Po skończonym tatuowaniu zostanie nam zrobiony opatrunek z folii spożywczej. Po powrocie do domu musimy ją zdjąć, tatuaż delikatnie umyć letnią woda z mydłem po czym osuszyć papierowym ręcznikiem. Wcześniej kupujemy w aptece Bepanthen lub Alantan i nakładamy warstwę maści na umyty i osuszony tatuaż i zawijamy go również folią spożywczą. Takie opatrunki robimy przez następne dwa dni i dwie noce, zmieniając co 5-6 godzin, pamiętając o każdorazowym myciu przed foliowaniem.

-  Następnym etapem jest łuszczący się naskórek, co może trwać 2 -3 tygodnie. Przez ten okres należy cały czas smarować tatuaż maścią 3-4 razy dziennie (już bez folii), aż do całkowitego zagojenia. Może pojawić się nasilone swędzenie.

Czego unikać – podczas gojenia. Przez pierwsze dni kiedy rana jeszcze nie jest zasklepiona, jak już wcześniej wspomnieliśmy, nosimy na nim folie, by nie doprowadzić do podrażnienia lub zabrudzenia rany. Nie należy w tym czasie uprawiać intensywnych sportów (np siłownia).

Na 2-3 tygodnie musimy zrezygnować z solarium, basenu, sauny. Jeśli jest okres letni nie należy wystawiać tatuażu na działanie promieni słonecznych.
thumbnail

Warunki w studiu

Jeśli z jakiegokolwiek powodu dręczą Was koszmary związane z higieną w studiu tatuażu, to możemy Was zapewnić, że w Pink Machine jest czyściutko, pięknie i pachnąco!

Narzędzia potrzebne nam do pracy są sterylizowane w autoklawie, igły są jednorazowe, a zużyte materiały poddawane są utylizacji.